artysci

„UKRYTE”
Ciemność to punkt wyjścia. To również punkt dojścia. Republika Sztuki Tłusta Langusta to pierwszy przystanek poznańskiego przeglądu teatralnego Kierunek Zwiedzania. Właśnie tam Teatr Usta Usta Republika zagra spektakl UKRYTE.

Zespół, który kojarzony jest z niezwykłą umiejętnością wykorzystywania zupełnie nieteatralnych przestrzeni, by tworzyć w nich teatr z prawdziwego zdarzenia (kursujący po mieście samochód, przejścia podziemne, niedostępne na co dzień przestrzenie poznańskiego Zamku Cesarskiego, czy linia telefoniczna…) tym razem zaprosi publiczność na spotkanie z przestrzenią, w której głównym narzędziem percepcji będzie zmysł słuchu. A nic tak nie wyostrza zmysłów i nie rozbudza wyobraźni jak ciemność. Zapraszamy wszystkich tych, którzy się jej nie boją do odkrycia tego co w nich UKRYTE oraz spotkania z teatrem, w którym nie znajdziecie pluszowych foteli, sceny , widowni i reflektorów, ale za to czeka was mnóstwo mocnych wrażeń.

Teatr Usta Usta Republika działa od 2000 roku. Do tej pory zrealizował szereg przedstawień, z których niemal wszystkie można by określić jako eksperyment związany z sytuacją oraz przestrzenią działania teatralnego. („Cadillac”, Driver”, „Ambasada”, „Stream”, „Glosolalia”, „Uczta”). W swoich spektaklach Teatr Usta Usta Republika w bardzo wyrafinowany sposób angażuje widza i jego wyobraźnię. Z pewnością wymaga się od widza aktywności, ale nie w sposób nachalny – wszystko odbywa się w granicach, które wyznaczy sobie on sam.

W tym roku Teatr Usta Usta Republika wygrał 22 Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra w Toruniu otrzymując Nagrodę Główną za spektakl „Uczta”.